kayisi-cekirdegi-yagi-cilt-bakimi

Kayısı Çekirdeği Yağı ile Cilt Bakımı

Gün kurusu kayısının çekirdeğinden elde edilen bir yağdır kayısı çekirdeği yağı.

Ailenizde her yaştaki bireyin kullanabileceği, yüzünüzün tüm bölgelerine uygulayabileceğiniz doğal bir yağdır.

A vitamini yoğunluğu fazla olan hem cildinizi nemlendirir hemde yaşlılıkta ortaya çıkan kırışıkları da azaltır. Bundan dolayı yaşlanmayı önleyici cilt bakım ürünleri sınıfına dahil edilmektedir.

Özellikle sıcak yaz günlerinde sürülüp dışarı çıkmanız tavsiye edilmez. Akşam yatarken temiz bir cilde uygulandığında daha iyi sonuç vermektedir.
Bu yağı alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta yağın üretim şeklidir. Tercihiniz soğuk pres yöntemi ile üretilen yana olmalıdır. Bu yöntem ile üretilen bitkisel yağlar sıcak işlem görmediği için içerisinde bulunan vitaminler zarar görmemektedir.
Diğer bitkisel yağlarla formüle edilip cildin doğal parlaklığını ve canlılığını kazandırırken aynı zamanda cildin yenilenmesini ve korunmasını sağlamaktadır. Kayısı çekirdeği yağı kolayca cilt tarafından emilebilmektedir ve cildin esnekliğini arttırıp sıkılaşmasını da sağlar.
Zengin içeriğe  ve yağ asit oranı cilt için en iyi düzeye sahip olması yanında akneler üzerinde kurutucu etkiye yapar. Bu sayede yüz temizliği içinde kullanılır
Kayısı Çekirdeği Yağı, kuru cilde sahip iseniz erken yaşlanmaktan korur yada tam tersi yağlı cilde sahip iseniz cildinizde düzenleyici etkiye sahiptir.

Kayısı Çekirdeği Yağı ve Kırışıklık

Yaşlılığa yavaş yavaş adım atarken yüzünüzde beliren ince kırışıklıklar üzerinde etkili olabilmesi için  kayısı çekirdeği yağını hafta iki defa kırışıklığın olduğu bölgeye uygulanmalıdır.

Etkisi geceleri en üst seviye çıkan bu yağı sürüldükten sonra güneş ışığına çıkmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmış olalım.

Dudak ve göz çevresinde güvenle kullanabileceğiniz kayısı çekirdeğini haftada bir selülitli bölgelerinize de uygulayabilirsiniz.

Bebek yağlarının içerisinde kullanılan bu yağ güzelliğinize etkisini kendinizde güvenle kullanarak görebilirsiniz. Yüz bölgenizde herhangi bir rahatsızlık veya yara vs bulunuyorsa uzman doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Buradaki yazılarımız tavsiye niteliğindedir. Her insan özel olduğu için uzman hekiminizin uyarılarını dikkate almalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü

Sepetim

Close

Beğendiklerim

Close
Viewed

Son Görüntülenen

Close

Quickview

Close

Kategoriler